На сторожі жіночого здоров’я: як часто обстежуватись у гінеколога

як часто обстежуватись у гінеколога

Питання регулярних відвідувань гінеколога залишається надзвичайно актуальним для жінок різного віку. Часто під впливом міфів і страхів жінки відкладають ці обстеження, що може призвести до прогресування захворювань. Регулярні консультації у фахівця дозволяють виявляти проблеми на ранніх стадіях, забезпечуючи тим самим профілактику серйозних захворювань.

Тож мерщій записуватись на прийом, якщо востаннє вас бачив гінеколог рік і більше тому. Короткий візит на 30 хвилин здатен упередити безліч проблем, що можуть розвиватись без жодних симптомів, причому не лише в органах малого таза, а й в молочних залозах та навіть щитовидці.


Чому важливо відвідувати гінеколога регулярно?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 70% випадків раку шийки матки можна було б попередити за умов своєчасної діагностики та лікування. Також регулярні візити допомагають виявити такі захворювання, як інфекції, порушення гормонального фону, запальні процеси та інші патології, які без лікування можуть спричинити серйозні ускладнення, включаючи безпліддя.

У різних групах і чатах жінки часто діляться власним досвідом щодо виявлення таких захворювань на ранніх стадіях саме під час планового огляду у гінеколога. Наприклад, на початкових етапах такі захворювання, як кісти яєчників або ерозія шийки матки, зазвичай не викликають помітних симптомів і можуть бути виявлені лише за допомогою спеціальних обстежень.


Як часто необхідно обстежуватися?

Фахівці ВООЗ рекомендують жінкам відвідувати гінеколога не рідше одного разу на рік, навіть якщо немає скарг на самопочуття. Однак частота оглядів може змінюватися залежно від віку, стану здоров'я і наявності хронічних захворювань. Загальноприйнятою практикою є такий режим відвідувань фахівця:

  1. Жінки до 21 року

    Якщо немає скарг та специфічних проблем зі здоров’ям, консультації можна проводити раз на кілька років, а УЗД органів малого таза ще рідше. Проте початок статевого життя є важливим фактором для регулярних обстежень.

  2. Жінки 21-30 років

    У цей період рекомендується огляд раз на рік. Жінки, які почали статеве життя (в тому числі до 21 року), також повинні щорічно проходити тест Папаніколау (ПАП-тест) для раннього виявлення змін у клітинах шийки матки.

  3. Жінки після 30 років.

    Разом з ПАП-тестом рекомендовано здавати аналіз на ВПЛ (вірус папіломи людини), який є основним фактором ризику розвитку раку шийки матки. Також можна здати комплексний аналіз на повний чек-ап жіночого здоров’я. Таку панель пропонує мережа Zdravo.life: https://zdravo.life/checkup/women-check-up та інші гінекологічні клініки.

  4. Жінки після 50 років.

    Після або в процесі менопаузи ризики розвитку гінекологічних захворювань змінюються, тому рекомендується щорічний огляд з обов’язковими додатковими методами досліджень на кшталт УЗД органів малого таза.


Які проблеми можна виявити на ранніх стадіях?

При регулярних оглядах гінеколог може виявити на ранніх стадіях такі захворювання, як рак шийки матки, який на початковому етапі не дає явних симптомів, проте легко піддається лікуванню. Часто виявляються кісти та поліпи, що є доброякісними новоутвореннями, які, якщо їх не контролювати, можуть збільшуватися та спричиняти ускладнення.

Регулярні візити також допомагають вчасно діагностувати інфекції, що передаються статевим шляхом, запальні процеси, ерозії шийки матки та гормональні порушення, які впливають на загальний стан організму та репродуктивну функцію.

Тож завжди краще не відкладати огляд, особливо при появі симптомів, таких як болі внизу живота, зміни менструального циклу, неприємні відчуття при сечовипусканні, адже сучасна гінекологія надає широкий спектр методів для точного діагностування та ефективного лікування багатьох захворювань.

Комментарии пользователей: "На сторожі жіночого здоров’я: як часто обстежуватись у гінеколога"



Если вам есть что сказать об этом заведении, вы можете оставить отзыв в системе комментариев. Пожалуйста, оставляйте только обоснованные отзывы, чтобы другие посетители, которым на данный момент интересна информация про компанию , смогли увидеть конструктивные мнения.

Чтобы прокомментировать , регистрация не нужна. Напишите свое имя, имейл (по желанию) и сам текст отзыва. Напоминаем, что отзывы по компании , которые будут необоснованными, с использованием нецензурной лексики и т.д. могут быть удалены модератором портала без уведомления автора.



Добавить комментарий ↑ в начало


Медицина: статьи и советы

Продукт нового поколения: корм для кошек супер премиум класса

Знаете идеальную формулу кошачьего корма? Высокое качество, изумительный вкус, полезные компоненты. Именно такое питание для правильного рац...

Препарати від псоріазу: що потрібно знати під час вибору

Псоріаз – неінфекційне хронічне захворювання шкірних покривів, яке проявляється у вигляді червоних плям, що лущаться, зі сріблястими лусочка...

Компрессионные гольфы

Компрессионные гольфы применяются для профилактики и терапии местных нарушений кровообращения нижних конечностей. Варикозное расширение вен ...

Неочевидні симптоми хвороб печінки — як запідозрити патологію

Печінка — це одна з найважливіших ланок у системі детоксикації організму. Вона виконує багато важливих функцій, але, як і інші органи, пості...

Медицина на Link.ua:

Ветеринарная клиника "Маркиз"

Квалифицированная помощь врача ветеринарной медицины:...

Косметический кабинет Лилии Сокульской

Меня зовут Лилия Сокульская, я – косметолог, успешно работающий в этой сфере уже более пятнадцати лет. Мое медицинское образование дополнилось и специализиро...

Стоматологическая клиника "Люми-Дент" на Оболони

Мы уверены, что поиски вами лучшей стоматологии в Киеве должны остановиться на сети стоматологических клиник «Люми-Дент». Если вы спросите, откуда такая уверенн...