Яка теплиця краще арочна чи двосхилий? Відповідає експерт

Яка теплиця краще арочна чи двосхилий

У світі сільського господарства вибір відповідної теплиці стає важливим кроком для успішного вирощування рослин та овочів. Серед різноманітності доступних конструкцій особливу увагу привертають арочні та двосхилі теплиці, що набули популярності завдяки своїй ефективності та зручності використання. Але яку з них вибрати?

Арочні теплиці, з їхньою вигнутою формою, і двосхилі, з класичною трикутною конструкцією, пропонують різні переваги та недоліки, які важливо врахувати при прийнятті рішення.

Щоб допомогти вам визначитися з вибором, ми розглянемо конструкцію кожного типу теплиці, їх переваги та недоліки, а також надамо практичні рекомендації щодо вибору найкращого варіанту залежно від ваших потреб та конкретних умов. Давайте разом розберемося, яка теплиця – арочна чи двосхилий – може бути ідеальним вибором для вашого садівництва чи фермерського господарства.


Арочні теплиці

Яка теплиця краще арочна чи двосхилий

Аркова теплиця є конструкцією з вигнутим дахом, створеною з дугового каркаса, зазвичай виготовленого з металевих або пластикових труб. Покриття теплиці зазвичай виконане з поліетиленової плівки або інших матеріалів, що забезпечують тепло- та світлопроникність.

Переваги арочних теплиць

 1. Відмінна стійкість до вітру: Вигнута форма створює меншу поверхню, схильну до впливу вітру, що робить арочні теплиці більш стійкими до несприятливих погодних умов.
 2. Ефективне використання світла: Форма арочної теплиці забезпечує найкраще використання сонячного світла, що сприятливо для рослин усередині.
 3. Простота та відносна дешевизна у будівництві: Виготовлення дугового каркасу та покриття матеріалом не потребує складних конструкцій, що робить арочні теплиці доступними та відносно дешевими в установці.

Недоліки арочних теплиць

 • Обмежена висота: Через форму арочної конструкції обмежена висота в центрі теплиці, що може бути незручно для вирощування високорослих рослин.
 • Складнощі з вентиляцією: Деякі моделі арочних теплиць можуть мати обмежені можливості для провітрювання, що може призвести до перегріву всередині теплиці у спекотні дні.

Зверніть увагу, що вибір теплиці залежить від конкретних потреб та умов вирощування рослин.


Досхилі теплиці

Яка теплиця краще арочна чи двосхилий

Двосхилий теплиця має класичну трикутну форму з двома схилами даху, яка забезпечує прямокутну основу. Зазвичай використовується металевий або дерев'яний каркас, покритий поліетиленовою плівкою чи склом для захисту від несприятливих погодних умов.

Переваги двосхилих теплиць

 1. Більше простору для високорослих рослин: Завдяки прямокутній формі та двосхилий конструкції теплиці, висота в центрі зазвичай вища, що дозволяє вирощувати високі або розлогі культури.
 2. Покращена вентиляція: Скати даху дозволяють краще регулювати провітрювання та циркуляцію повітря, що сприяє створенню оптимальних умов для рослин.
 3. Більш естетичний зовнішній вигляд: Прямокутна форма та класичний дизайн можуть виглядати більш естетично та підходити для певних архітектурних стилів.

Недоліки двосхилих теплиць

 • Менша стійкість до вітру: Через більшу поверхню двосхилі теплиці можуть бути менш стійкими до сильних вітрів, вимагаючи більш ретельного закріплення.
 • Великі витрати на будівництво: Виготовлення складнішої конструкції каркасу та покриття може вимагати більше часу та ресурсів.

Вибір між двосхилим і арочною теплицею залежить від переваг користувача та особливостей конкретної обстановки, включаючи кліматичні умови та види культур, що вирощуються.


Порівняльний аналіз арочних та двохсхилих теплиць

Яка теплиця краще арочна чи двосхилий

Ефективність використання у різних кліматичних умовах

 • Арочні теплиці: Зазвичай більш стійкі до сильних вітрів та здатні краще зберігати тепло завдяки вигнутій формі, що робить їх кращим вибором у регіонах із мінливим кліматом.
 • Двосхилі теплиці: Можуть забезпечувати кращу вентиляцію та регулювання температури завдяки скатам даху, що робить їх більш придатними для зон зі спекотним кліматом або більш вологими умовами.

Зручність встановлення та експлуатації

 • Арочні теплиці: Часто вважаються легшими в установці через просту форму та конструкцію, що вимагає менше часу та ресурсів.
 • Двосхилі теплиці: Можуть вимагати більш складного складання через вимоги до прямих ліній та встановлення каркасу, що може зайняти більше часу та праці.

Вартість та доступність

 • Арочні теплиці: Зазвичай доступніші і можуть бути дешевше в установці через простоту конструкції та використання менш дорогих матеріалів.
 • Двосхилі теплиці: Можуть мати більш високі витрати на будівництво через складність конструкції та використання більш дорогих матеріалів.

Приклади успішного застосування кожного типу теплиці

 • Арочні теплиці: Широко використовуються для вирощування овочів, квітів та зелені у різних кліматичних зонах, особливо у північних регіонах з мінливою погодою.
 • Двосхилі теплиці: Часто застосовуються для вирощування великих культур, таких як помідори, огірки або фруктові дерева, завдяки вищій висоті та кращій вентиляції.

Кожен тип теплиці має свої переваги і може бути більш-менш відповідним залежно від конкретних умов та вимог користувача.


Фактори вибору теплиць

Яка теплиця краще арочна чи двосхилий

Який тип теплиці найкраще підходить для конкретних культур

 • Арочні теплиці: Добре підходять для вирощування низькорослих культур, таких як зелень, редиска, морква, цибуля або квіти. Їх форма сприяє більш ефективному використанню світла та тепла, що особливо важливо для рослин, що вимагають менше висоти.
 • Двосхилі теплиці: Мають перевагу для вирощування високорослих культур, таких як помідори, огірки, перці або навіть фруктові дерева. Їхній простір дозволяє вирощувати культури, яким потрібна велика висота та краща вентиляція.

Рекомендації щодо вибору на основі потреб та умов

 1. Вимоги до культур: Визначте, які рослини ви плануєте вирощувати. Низькорослі культури, як правило, добре почуваються в арочних теплицях, у той час як високорослі краще вирощувати в двосхилих.
 2. Кліматичні умови: У регіонах з сильними вітрами або великою кількістю снігу арочні теплиці можуть бути кращими через кращу стійкість. У теплих або вологих зонах двосхилі теплиці можуть забезпечити кращу вентиляцію.
 3. Бюджет та доступність: Врахуйте свої фінансові можливості та доступність матеріалів. Арочні теплиці часто доступніші за ціною і простіше в монтажі, в той час як двосхилі можуть вимагати великих витрат на будівництво та матеріали.

Вибір між арочною та двосхилим теплицею залежить від ваших переваг, вимог культур та особливостей місцевості, тому важливо враховувати всі ці фактори перед прийняттям рішення.

Комментарии пользователей: "Яка теплиця краще арочна чи двосхилий? Відповідає експерт"Если вам есть что сказать об этом заведении, вы можете оставить отзыв в системе комментариев. Пожалуйста, оставляйте только обоснованные отзывы, чтобы другие посетители, которым на данный момент интересна информация про компанию , смогли увидеть конструктивные мнения.

Чтобы прокомментировать , регистрация не нужна. Напишите свое имя, имейл (по желанию) и сам текст отзыва. Напоминаем, что отзывы по компании , которые будут необоснованными, с использованием нецензурной лексики и т.д. могут быть удалены модератором портала без уведомления автора.Добавить комментарий ↑ в начало


Услуги: статьи и советы

Прачечные и химчистки

Четкое разделение на прачечные и химчистки давно осталось в прошлом. Любая уважающая себя контора старается предложить максимум услуг – узка...

Какие ошибки чаще всего допускают при переезде?

Переезд на новую квартиру - волнующее, но также хлопотное и утомительное мероприятие. Даже самый тщательно спланированный процесс может пойт...

Яка теплиця краще арочна чи двосхилий? Відповідає експерт

У світі сільського господарства вибір відповідної теплиці стає важливим кроком для успішного вирощування рослин та овочів. Серед різноманітн...

Положительное влияние переработки металлолома на окружающую среду

Сегодня, как никогда раньше, мы живем в обществе, которое уделяет особое внимание вторичной переработке и экологичности, особенно в таких ре...

Услуги на Link.ua:

Культурно-развлекательный центр "Вітаю"

12 лет на рынке праздничных услуг Центр "Вітаю"!...

Учебно-развивающий центр "К.У.Л"

1. Языковая школа для деток от 3,5 Учебно-развивающий центр "К.У.Л" приглашает деток от 3,5 лет, взрослых и молодежь на занятия по изучению таких иностранны...

Детский игровой центр "Joy Land"

Joy Land Kiev - это детский парк активного досуга, который предлагает более 3700 м2 активного отдыха, а также проведение незабываемых дней рождения и праздников...