Сучасний глобалізований світ дозволяє кваліфікованій людині мати багато варіантів працевлаштування.
Втім, перекладач-фрілансер, як і будь-який інший вільнонайманий працівник, має чітко розуміти, що самостійна робота вдома, її прибутковість залежать від кількості клієнтів і проектів.
Заробіток може варіюватися від місяця до місяця. Важливо й те, наскільки організована та наполеглива людина. З іншого боку, така робота має справді багато переваг.
Саме тому фріланс нині обирають все більше людей. Поговоримо докладніше.
Кваліфікація, комунікація і гнучкість
Аби почати кар’єру фрілансера, треба мати відповідну підтверджену кваліфікацію. Багато новачків не усвідомлюють цього, але це критично важливо. Для перекладача підтвердженням може бути екзамен і відповідний мовний сертифікат. Також варто проштудіювати специфіку такої роботи. Якщо ви маєте необхідні навички, добре засвоїли особливості фрілансу і наполегливо працюєте, вам точно сподобається.
Фрілансер має бути гнучким. Часом клієнт, з яким ви давно працюєте, може запросити нетипове завдання, як от переклад технічного тексту або якоїсь інструкції. Аби не втратити замовника, можна й самому скористатися допомогою. Так, наприклад, сервіс
TheWordPoint має перевірених професіоналів, які швидко і якісно виконують роботу. Подібних сайтів є чимало. Погодьтеся, чудово мати запасний варіант на випадок специфічних замовлень.
Статус позаштатного перекладача не означає, що ви повністю ізольовані від решти суспільства. Вам потрібно буде шукати проекти, напряму спілкуватися із замовниками, уточнювати деталі та узгоджувати бюджет. Опановувати навички ефективної комунікації. Це велика частина успіху.
Вигоди самостійної перекладацької справи
Незалежність
Працюючи перекладачем-фрілансером, ви самі керуєте своєю справою. Іншими словами, ви сам собі начальник. Ніхто інший, крім вас, не контролюватиме, як і де ви працюєте, розподіляєте свій час тощо. Забудьте про жахливого начальника, який завантажує завданнями вам не по силу, вимагає неможливі дедлайни та переслідує багатьох офісних працівників навіть уві сні.
Гнучкість
Одна з найважливіших переваг — це життєва гнучкість, яку ви отримуєте, працюючи перекладачем-фрілансером. По-перше, ви керуєте робочим часом як завгодно. Оскільки ви не прив’язані до робочого місця в офісі, тільки вам вирішувати, чи хочете ви провести безсонну ніч, перекладаючи документ, або ж, попрацювати з самого ранку, швидко закінчити справи, а решту дня подарувати собі. Це особливо привабливо для молодих мам. Гнучкість дозволяє проводити час із чоловіком та дітьми.
Робота будь-де
Ви можете взяти роботу з собою. У сонячний і теплий день можна попрацювати на повітрі. У дощову і холодну погоду вам не потрібно залишати своє помешкання, аби дістатися до офісу, а потім ввечері трястися в метро додому чи стояти у пробках. Працюйте там, де подобається і хочеться. Так само ви можете працювати, слухаючи музику або ж дивлячись улюблене телешоу.
Завантаженість залежить від вас
Ви самі керуєте власним робочим навантаженням. Як перекладач-фрілансер тільки ви вирішуєте, як забагато хочете набирати роботи. Бажаєте великі й довготривалі проекти, які потребують багато зусиль, чи хочете переключитися на невеликі завдання від різних клієнтів? Вирішувати лише вам.
Контроль доходів і витрат
Бувши перекладачем-фрілансером, ви можете контролювати свої заробітки та витрати. До прикладу, чимало фрілансерів напружено працюють восени й взимку, а влітку вирушають у довгі захопливі подорожі. Крім того, ви просто викреслюєте багато витрат, бо не їздите на роботу і назад, не обідаєте в кафе, вам потрібно дещо менше одягу. А ще ви заощаджуєте свій час!
Відкритий світ
Це, мабуть, одна з найпривабливіших переваг роботи перекладачем-фрілансером. У сьогоднішньому глобальному світі гріх не скористатися перевагами Інтернету. Як фрілансер ви можете легко отримувати роботу з усього світу, а не лише у своєму місті, як це мусили колись робити класичні бюро перекладу.
Постійно розвивайтеся
Досвідчений перекладач — дуже
цінний працівник, та це не дає права спочивати на лаврах. Ви маєте бути конкурентоспроможними, щоб виділитися серед інших колег-фрілансерів. Потрібно постійно працювати над собою, поновлювати свої знання, користуватися новітніми інструменти та платформами. Продовжуйте вдосконалювати навички у своїй мовній парі та поглиблюйте знання у галузі, на якій спеціалізуєтесь. Незалежний працівник сам є ковалем свого успіху, тож куйте його щодня!